Biopsja mammotomiczna

Biopsja mammotomiczna piersi (mammotomia)

Biopsja mammotomiczna, nazywana inaczej mammotomią, to zabieg polegający na precyzyjnym pobieraniu wycinków z piersi. W sytuacji, kiedy podczas mammografii czy USG piersi wykryta zostanie zmiana w gruczole piersiowym, potrzebne jest pobranie tkanki w celu ustalenia charakteru zmiany.

Mammotomia jest najnowocześniejszą i najbardziej precyzyjną techniką badania zmian, stosowaną również przy usuwaniu małych zmian, z zachowaniem marginesu bezpieczeństwa.

Nasz ośrodek diagnostyki i leczenia piersi, zapewnia możliwość skorzystania z badań takich jak biopsja mammotomiczna prywatnie, z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza chirurga w znieczuleniu miejscowym, a postęp i prawidłowość pobierania wycinka specjalista obserwuje na ekranie USG.

Biopsja mammotomiczna:

  • jest zabiegiem mało inwazyjnym – nie deformuje piersi, pozostawiając jedynie niemal niewidoczną, niewielką bliznę,

  • łączy zalety biopsji cienkoigłowej z korzyściami biopsji chirurgicznej – wyważając między inwazyjnością a wiarygodnością pobranego materiału badawczego,

  • nadaje się m.in. dla pacjentek po operacjach guzków piersi oraz przy zwyrodnieniach wielotorbielowych.

Zabieg trwa ok. 20 minut.

Podkreślić też warto, że w przypadku zabiegów takich jak biopsja mammotomiczna, cena jest rozsądna, a inwestycja w badanie przynosi wiele korzyści dla zdrowia.