Wypełnianie zmarszczek

Wypełniania zmarszczek

Na rynku istnieje wiele rodzajów tzw. wypełniaczy, głównie na bazie kwasu hialuronowego. Mają one bardzo wszechstronne zastosowanie w redukcji zmarszczek. Pozwalają szybko i precyzyjnie wypełnić między innymi:

  • głębokie bruzdy nosowo – wargowe,
  • bruzdy marionetki (linie opadające z kącików ust po bokach brody, dające wrażenie smutnej twarzy),
  • linie na czole i między brwiami,
  • kurze łapki wokół oczu,
  • zmarszczki palacza (nad górną wargą).

Preparat podaje się za pomocą cienkiej igły lub tzw. kaniuli (rodzaj cienkiego, giętkiego i tempo zakończonego aplikatora), którą lekarz może z jednego nakłucia wsunąć daleko pod skórę, rozprowadzając preparat od razu po większej powierzchni. Wcześniej skórę zwykle znieczula się miejscowo specjalnym kremem, są też dostępne preparaty mające już w swoim składzie lidokainę – minimalizuje ona uczucie rozpierania, które pojawia się w momencie przesuwania igły lub kaniuli pod skórą
i opróżniania jej zawartości. Odpowiednią technikę podania oraz najlepszy dla danego pacjenta (i okolic, jakie mają być ostrzykiwane) preparat dobiera lekarz.
Efekty działania preparatów kwasu hialuronowego pojawiają się w zasadzie natychmiast iutrzymują ok. 9 – 12 miesięcy.
Po zabiegu na skórze mogą być widoczne drobne siniaczki, które znikają po kilku dniach (w czasie tym warto smarować te miejsca preparatem przyspieszającym gojenie się skóry, a ślady można zamaskować makijażem).